TISKOVÁ ZPRÁVA

#krystofnastrahove

Základní informace pro média ke koncertu Kryštof na Strahově.

 

Populární kapela Kryštof se blíží ke čtvrtstoletí své existence. Období oslav odstartuje 16. září 2017 unikátním koncertem na fotbalovém stadionu. "Bude to náš splněný sen," říká zpěvák Richard Krajčo. Kryštof se představí s výjimečnou show na stadionu Evžena Rošického v Praze. Předprodej vstupenek začne již letos 16. října.

"Ušli jsme dlouhou cestu od prvního koncertu, na který přišlo méně lidí, než nás bylo v kapele, až po téměř 100 tisíc lidí na vyprodaném halovém turné k albu Srdcebeat a našem vlastním festivalu Kryštof Kemp. V rámci oslav chceme udělat radost sobě i fanouškům a zahrát si na fotbalovém stadionu, což jsem klukům úplně na začátku fungování naší kapely slíbil a fanoušci nás k tomu několik let vybízejí ," říká Richard Krajčo.

Veřejně tento slib zpěvák pronesl v roce 2001 při natáčení vůbec prvního dílu hudebnbího televizního pořadu Ladí neladí. "Celý klub tehdy lehl smíchy, všichni se chechtali. Za pět roků je smích přešel a konkrétně v mém případě byl nahrazen respektem. Ten člověk si něco objednal a šel si za tím. A to je první krok k tomu, že se to splní," vzpomíná v rozhovoru pro Musicserver Petr Fiala, moderátor pořadu a zpěvák kapely Mňága a Žďorp.

Retrospektivní průřez celou kariérou je i motivem videa, v němž Kryštof stadionový koncert poprvé oficiálně oznámil. Za pouhých pět dní klip shlédllo na facebookovém profilu Kryštof více než 220 tisíc lidí. "Kdyby jen pětina z těch co si pustili video chtěla přijít bude vyprodáno, ale to je jako sen", směje se zpěvák a dodává: "Budeme rádi, když vůbec někdo přijde."

Vystoupení na stadioně je jedním z mála koncertních formátů, který si Kryštof ve své vlastní režii ještě nevyzkoušel. Začínal v klubech a kulturácích, které pro radost obráží dodnes. Vyzkoušel si hraní v divadlech, aulách univerzit i v kinech. Od alba Rubikon vždy s vydáním každého nového řadového alba míří i do hal napříč celou zemí. A už několik let má kapela vždy vyprodáno.

"Vždy cítíme ten dav před námi, jeho náladu a atmosféru. Samozřejmě je to jiné v divadlech, klubech, v hale. Ale vždy tam je vzájemné pouto s fanoušky, proto nás to s nimi a asi i je s námi baví. Pokud se nám společně podaří zaplnit i fotbalový stadion, tuším, že to bude zase nová zkušenost jak pro ně, tak pro nás. A my se budeme snažit, aby to byla show, na kterou nezapomenou, stejně jako v halách chceme smazat vzdálenost mezi podiém a fanouškama," říká Richard Krajčo.

Společně s kapelou a produkčním týmem se naplno vrhl do příprav. "Halové turné k Srdcebeatu pro nás bylo dosavadním vrcholem, ale rádi bychom show posunuli dál. Teď je ještě brzy cokoliv prozrazovat či slibovat, protože jsme na začátku," podotýká Krajčo s tím, že režisérkou koncertu bude, stejně jako v případě Srdcebeat Tour, jeho partnerka Karin Babinská. "Máme řadu nápadů, někdy i trochu bláznivých, ale třeba se je podaří realizovat."

Kapela Kryštof patří už více než dvacet let ke špičce české hudební scény. Debutovala v roce 2001 albem Magnetické pole s úspěšným singlem Lolita, o rok později potvrdila svůj hvězdný status deskou V siločarách a hitem Obchodník s deštěm, který dodnes patří k ozdobám koncertů. U kritiků pak sedmičlenná parta v čele se zpěvákem Richardem Krajčem zabodovala albem Mikrokosmos z roku 2004, na němž se přiklonila k elektronice a temnějším textům.

Ostravsko-havířovská skupina dosud získala dvanáct hudebních cen Anděl. V roce 2014 poprvé uspořádala svůj putovní festival Kryštof Kemp, a to v závěru úspěšného období po vydání alba Inzerát, které se dočkalo pochvaly v recenzích i u fanoušků a bylo vyhlášeno českým albem desetiletí, i díky megahitu Cesta. Kryštof na něm poprvé spolupracoval s americkými producenty Yaronem Fuchsem a Idem Zmishlanym, které si přizvala ke spolupráci i na desce Srdcebeat.

Předprodej k vyročnímu koncertu "krystofnastrahove" začne 16. října 2016, vstupenky budou k dostání v sítích GoOut a Ticketstream.

úvodní video - Kryštof / 25 let spolu aneb Splňte si s námi sen