JSTE NEJLEPŠÍ, VYPRODÁNO ZA 10 TÝDNŮ!

#krystofnastrahove

Náš vysněný narozeninový koncert, který odehrajeme 16.září 2017 na fotbalovém stadionu Evžena Rošického v Praze, je již vyprodán. Rozebrali jste 40 tisíc vstupenek během deseti týdnů, neuvěřitelné. Těšíme se na společnou oslavu čtvrtstoletí existence našeho ostravsko-havířovského badnu, který si bude pětadvacet let říkat Kryštof.

"Děkujeme všem, kdo si lístky koupili s takovým předstihem. Budeme se snažit, abychom předvedli koncert, na který fanoušci nezapomenou. A my také ne. Bude to náš společný splněný sen," říká zpěvák Richard Krajčo.  

Předprodej k vyročnímu koncertu "#krystofnastrahove" začal 16. října 2016, vstupenky byly k dostání v sítích GoOut a Ticketstream. A po dvou a půl měsících Kryštof mohl vyhlásit vyprodáno.

 "Vždy pochybuji, zda budou mít naše projekty úspěch a zda fanoušky zaujmou. A vždy mě neuvěřitelně těší, že nám stále věří a jsou ochotni čekat i rok se vstupenkami na poličce, než nadejde den “D". Mnozí zřejmě dostali lístky jako dárek na Vánoce, tak jim dávám novoroční slib, že se mají na co těšit," říká Krajčo.  

Koncertem na Strahově se naplní jiný slib, který Krajčo dal ostatním členům kapely na začátku fungování “Kryštof" a veřejně jej pronesl v roce 2001 při natáčení vůbec prvního dílu hudebního televizního pořadu Ladí neladí.  

Vystoupení na stadioně je jedním z mála koncertních formátů, který si Kryštof ve své vlastní režii ještě nevyzkoušel. Začínal v klubech a kulturácích, vyzkoušel si hraní v divadlech, aulách univerzit i v kinech. Od alba Rubikon vždy s vydáním každého nového řadového alba míří i do vyprodaných hal napříč celou zemí, naposledy s deskou Srdcebeat.  

“ Kluci už pilně přemýšlí nad playlistem a je docela fuška vybrat, co budou hrát. Pár písní se jim totiž za kariéru povedlo. Máme i první návrhy scény, o níž stále diskutujeme. Takže byť do září nebudeme prakticky nikde vystupovat, práce kvůli Strahovu bude dost," podotýká manažer Jan Lippert. Režisérkou koncertu bude, stejně jako v případě Srdcebeat Tour, jeho partnerka a filmařka Karin Babinská.  

Kapela Kryštof debutovala v roce 2001 albem Magnetické pole s úspěšným singlem Lolita, o rok později potvrdila svůj hvězdný status deskou V siločarách a hitem Obchodník s deštěm, který dodnes patří k ozdobám koncertů. U kritiků pak sedmičlenná parta v čele se zpěvákem Richardem Krajčem zabodovala albem Mikrokosmos z roku 2004, na němž se přiklonila k elektronice a temnějším textům.  Ostravsko-havířovská skupina dosud získala dvanáct hudebních cen Anděl. V roce 2014 poprvé uspořádala svůj putovní festival Kryštof Kemp, a to v závěru úspěšného období po vydání alba Inzerát. Kapela na něm poprvé spolupracoval s americkými producenty Yaronem Fuchsem a Idem Zmishlanym, které si přizvala ke spolupráci i na desce Srdcebeat. To přineslo doposud vrcholné období kapely s velkolepým turné a dvakrát vyprodanou největší domácí koncertní arénou.  

K výročnímu koncertu vyjde i druhé “Best of” album kapely nazvané příznačně “25”.